Topuklu Ayakkabılar Zararlı mı?

Topuklu Ayakkabı

Topuklu ayakkabılar birçok bayanın vazgeçemediği aksesuarlardan biridir ve bayanlar arasında belki de en çok tercih edilen ayakkabı modellerinden bir tanesidir. Peki ama, biz bu topuklu ayakkabıları giyiyoruz, bunun bir zararı var mı? Bunun için yazının devamını okumanız yeterli.

Öncelikle şunu belirtmek isterim: Her şeyin fazlası zarardır. Bu söz tabi ki bizim şu an tartıştığımız konu olan topuklu ayakkabıların zararları için de geçerlidir. Topuklu ayakkabı giymenin de bir yolu bir yöntemi vardır. Eğer siz günlük yaşantınızda da topuklu ayakkabılarla dışarı çıkmayı sevenlerden biriyseniz, ben de size tekrar düşünün derim, çünkü fizyolojik yapınız bile değişebilir. Sürekli giyimlerde ayak yapınızda değişmeler meydana gelebilir ve yürüme şekliniz bozulabilir. Lütfen, bunları düşünerek hareket edin.

Yapılan araştırmalar bizlere birçok ilgi çekici sonuçları sunmayı başarıyor. Araştırmalara göre; birçok kadın çektikleri büyük acıya rağmen tercihlerinden vazgeçmiyorlar. Onlar için dış görünümleri çektikleri acıdan daha da değerliymiş. Bu gerçekten de çok ilginç. Eğer ilerleyen zamanlarda ayak şekliniz tanınmaz hale gelirse, ben sizi o zaman görürüm. Bakalım dış  görünüş mü iyi yoksa sizin sağlınız mı?

Topuklu ayakkabı giyerken bütün vücudunuzun ağırlığı tek bir noktada toplanır. Orası da ayakkabının topuk bölümüdür. Bu durum sizin ayak parmaklarınıza yapılan baskıyı arttırır ve size ilerleyen dönemlerde hiç çekilmeyecek derecede acılar yaşatabilir. Bunun en önemli nedeni ise ayak baş parmağınızın onca baskıdan dolayı yer değiştirmesinden kaynaklıdır. Onun için siz siz olun sadece özel günlerde topuklu ayakkabı giymeye özen gösterin.

Bir önceki yazımızda Greyder 2013 Kış Sezonu Ayakkabılar hakkında bir makale yazdım. Bu yazıdan gereken bilgileri aldıktan sonra bir önceki yazımı da okuyabilirsiniz.

Reklamlar
Bu yazı Ayakkabı içinde yayınlandı ve , , olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s