Hayatımızda Kaç Ayakkabı Eskitiriz?

Eski Ayakkabı

Ayakkabılar hepinizin bildiği üzere artık olmazsa olmazlardan bir tanesi. Lakin ayakkabısız dışarıya çıkmayı bile düşünemiyorum. İşte, yapılan araştırmalarda bir kişinin ortalama hayatında kaç çift ayakkabıyı eskittiğine dair raporlar.

Bir araştırma firmasının yapmış olduğu incelemelerde normal bir uzunlukta bir hayat yaşayan insanın ömründe ortalama kaç ayakkabı eskittiğini gösteren araştırma sonuçları geçtiğimiz günlerde yayınlandı. Bu araştırmaya göre orta düzey bir ailede 70 yaşına kadar yaşayan biri yılda ortalama 2.5 ayakkabı eskitiyor. Bu ömrü boyunca giydiği ayakkabıların sayısını 175 yapıyor. Yani normal bir insan hayatında 175 adet ayakkabı giymeyi başarabiliyor.

Tabi, az önce vermiş olduğum örnek bir bay içindir. Bayanların kullanımı sizin de katılacağınız üzere bu rakamların çok ve çok daha fazla üstündedir. Normal bir erkek için 175 rakamından söz edebiliyorsak, bir bayan için bu rakamı en kötü 500-600 olarak belirlemek, bize büyük bir yanlış getirmez. Ne de olsa bayanlar için bunlar bir mücevher kadar değerli şeylerdir.

Bir bayanın ve bir erkeğin maksimum eskitebilecekleri ürün sayılarını verdik. Tamam da, eğer normal insanların yerine bir ünlüyü mercek altına alırsak sonuçlar ne olur? Bunu kestirmek oldukça zor ama belki bir tahminde bulunabiliriz. Ünlü bir sanatçı, hadi bu erkek olsun. Ortalama ömründe 2000 ya da 3000 ayakkabıyı devirebilir. Tabi, buna eskitmek demek yanlış bir ifade olur. Ünlüler genelde bir giydiklerini bir daha giymiyorlar, sizin de bildiğiniz üzere.  Bu ünlü bir bayan olursa, sonuç ne olur? İnanmayacaksınız belki ama bu durumda bu rakam 10000 çifti zorlayabilir. İnanılmaz öyle değil mi ?

Bu yazımızda sizlerle ilgili herkesin merak edebileceği ve ilginç olabilecek bir yazı paylaştım. Bir önceki yazımızda Louis Vuitton’dan Yepyeni Bir Çanta Koleksiyonu hakkında bilgiler alabilirsiniz.

Reklamlar
Bu yazı Ayakkabı içinde yayınlandı ve , , olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s