Çanta Modellerinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kahverengi kısa askılı çanta

Çantalar kuşkusuz bizi dış ortamlarda nasıl görüneceğimizi gösteren önemli aksesuarlardır. Tabi, iyi görünüp görünmeyeceğimiz yine bizlere kalıyor. Çanta modellerinde dikkat edilmesi gereken en önemli noktaları bu makalemizde açıklayacağız.

Çanta modelleri artık birçok mağaza ve e-mağazalarda bizlerin beğenisine sunuluyor. Özellikle son dönemlerde sizin de bildiğiniz üzere bir çanta çılgınlığı başladı ve çanta satan birçok mağaza açıldı. Açılmaya da devam ediyor. Bunların yanında e-ticaret siteleri de bu sektördeki gelişimi gördü ve çanta sektörüne yatırımlarını arttırdı. Buradan bize çıkan pay ise artık sınırsız modellerin elimizin altında bulunduğudur. Tabi bizlerin bu sınırsız ürün furyasından etkilenmememiz işten bile değil. Seçimlerde bir adım öne çıkmak için vücut tipinize ve kıyafet kesiminize göre nasıl bir çanta modeli seçeceğimizi sizlere anlatacağım.

Öncelikle şu ön bilgileri sizlere vermem gerekiyor. Çantanın şekli ya da çantayı taşıma biçimimiz bize uyumlu olup olmadığını gösteren etkenlerden sadece bir tanedir. Yapacağınız ufak değişikliklerle bir elbisemizi sportif de gösterebiliriz bir akşam yemeğine çıkacak kadar şık da.

Siyat deri uzun askılı çanta

Şimdi omuz çevresi geniş olan bayanlara sesleniyorum. Sakın ola ki kısa saplı çantaları tercih etmeyin. Bu sizin ne kadar geniş omuzlu olduğunuzu tüm dünyaya haykırmak olur. Sizlere ideal çanta seçimi olarak uzun saplı çantaları öneriyorum. Böylelikle dikkatleri omuz bölgenizden çekebilirsiniz ve kendinize olan güveni arttırabilirsiniz. Eğer uzun saplı çantalardan hazzetmiyorsanız elde  taşıyabileceğiniz bir çanta da işinizi görecektir. Evet, artık nasıl bir çanta seçeceğinizi biliyorsunuz, bunu kullanın.

Peki, siz geniş kalçalı ya da göbek kısmınızdaki fazla yağlardan dert yanıyorsanız nasıl bir model seçmelisiniz? Sizlerin kalça hizasında yer alacak bir çantayı tercih etmeniz büyük bir yanılgı olacaktır. Çünkü bu durum sizi olduğunuzdan daha şişman gösterecektir. Siz de aynı omuz çevresi geniş ya da büyük göğüslü bayanlar gibi kısa saplı çantaları tercih etmeniz yararınıza olacaktır.

Genel olarak iri bir vücut yapınız varsa ve ufak çantalardan hoşlanıyorsanız; sizlere bir kez daha düşünmenizi şiddetle öneririm. Kendinizi iri olarak tanımlıyorsanız ve ufak bir çanta taşıyorsanız insanların sizin hakkınızda neler düşüneceğini burada söylemesem daha iyi. Sizler için ideal model orta ya da büyük boy çantalar olacaktır. Elde taşınılan çantalarda ise büyük olmak kaydıyla işinizi görebilir.

İnce bir yapınız varsa ne yapacaksınız peki? Sizler de kesinlikle ince askılı çantalardan uzak duracaksınız. Sizler için en iyi seçim geniş ve bol modeline sahip çantalardır. Aksi halde fiziğiniz olduğundan daha sıska bir görünüme sahip olacaktır.

Evet, şimdilik önerilerim bu şekilde. Bir önceki yazımızda ayakkabı ve çanta’da doğru seçim adlı makalemizi okuyabilirsiniz.

Reklamlar
Bu yazı Çanta içinde yayınlandı ve , , olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s